Sanallaştırma Hizmeti

Sanallaştırma, fiziksel bir bilgi işlem ortamı yerine simülasyon uygulanmış (veya sanal) bir ortam oluşturur. Sanallaştırma çoğu zaman donanımlar, işletim sistemleri, depolama cihazları ve daha fazlasının bilgisayar tarafından oluşturulan sürümlerini içerir. Bu sayede kuruluşlar, tek bir fiziksel bilgisayarı veya sunucuyu birçok sanal makineye bölümleyebilir. Her sanal makine, tek bir konak makinenin kaynaklarını paylaşmasına rağmen bağımsız olarak etkileşimlerde bulunabilir ve farklı işletim sistemleri veya uygulamalar çalıştırabilir.

Sanallaştırma, tek bir bilgisayar veya sunucudan birden çok kaynak oluşturarak ölçeklenebilirliği ve iş yüklerini geliştirmenin yanı sıra toplamda daha az sunucu kullanılmasına, daha az enerji tüketilmesine, altyapı maliyetlerinin ve bakım ihtiyacının azaltılmasına olanak sağlar. Dört ana sanallaştırma kategorisi vardır. İlki, tek bir merkezi sunucunun bireyselleştirilmiş masaüstleri sunup yönetmesine olanak tanıyan masaüstü sanallaştırmasıdır. İkincisi, ağ bant genişliğinin bağımsız kanallara bölünüp bu kanalların belirli sunucu veya cihazlara atanmasını sağlamak üzere tasarlanan ağ sanallaştırmasıdır. Üçüncü kategori, uygulamaları donanımdan ve işletim sisteminden ayıran yazılım sanallaştırmasıdır. Dördüncüsü ise çeşitli ağ depolama kaynaklarını birden çok kullanıcının erişebilmesi amacıyla tek bir depolama cihazı şeklinde birleştiren depolama sanallaştırmasıdır.

MODERA BİLİŞİM Sanallaştırma hizmetleri kapsamında tecrübeli kadrosu ile VMWARE – HYPERV – CITRIX – LPAR teknolojilerinde sayısız proje ile müşterilerine sanallaştırma hizmeti sunmuştur.


Çalıştığımız Markalarımız